СОЧНИ ПИЦА залчиња од тиквички!

Здрава замена за стандрдната пица – пица залчиња од тиквички се совршени за вкусно летно предјадење.Состојки:
1 тиквичка
Маслиново масло сол бибер
Мелен домат и оригано
Моцарела
Шунка (по желба)
Подготовка:
Кришките од тиквички премачкате ги со малку маслиново масло, посолете и побиберете.
Пржете ги во тавче две минути. Потоа префрлете ги на лим за печење и на нив наредете ги останатите состојки.
Јадењето ставете го во рерна на 200 степени и извадете кога ќе се запече сирењето.Состојки:
1 тиквичка
Маслиново масло сол бибер
Мелен домат и оригано
Моцарела
Шунка (по же

Пронајдете не на следниве мрежи: