СОВРШЕН ПОЈАДОК! Италијанска кајгана

Рецепт кој ќе ги воодушеви сите кои сакаат добро да јадат за појадок.Состојки:
300г спанаќ
Кромид
Чешне лук
6 јајца
2 лажици млеко
5 лажици пармезан
150г сирење
Сол
Mасло
Подготовка:
Во чинија изматете ги јајцата, млекото, пармезанот, сирењето и солта. Во тавче, кое може да го собере во рерна, ставете масло, па издинстајте кромид, додадете спанаќ и пржете додека течноста не испари. Пред крај додадете сецкан лук, ставете ги изматените јајца, промешајте, ставете во рерна загреана на 200 степени и печете околу 15 минути.Состојки:
300г спанаќ
Кромид
Чешне лук
6 јајца
2 лажици млеко
5 лажици пармезан

Пронајдете не на следниве мрежи: