Шпагети со доматен сос

Потребни состојки за да приготвите шпагети во доматен сос:
2 домати1 лажица бело вино1 лажица доматно пире1 лажица мајчина душица свежа, ситно исечкана 1 чешне лук (мелено)1 лажица маслиново масло150 гр. пилешко месо ситно исечкано30 гр. кромид (1/4 средно голема глава)1 морков500 мл. вода125 гр. шпагети150 гр. супа со вкус по изборсол и бибер по желба
Прочитајте повеќе на следниот линкПотребни состојки за да приготвите шпагети во доматен сос:
2 дом

Пронајдете не на следниве мрежи: