СПАС ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ: Торта која можете да ја направите за 15 минути!

Loading...

Наместо своето попладне да го поминете покрај печката во кујната, слаткиот и брз спас го крие рецептот за чоколадна торта која можете да ја направите за петнаесет минути.Рецепт кој ќе ви заштеди време и со сигурност ќе им се допадне на вашите гости…
Состојки
30 гр какао
90 гр брашно
малку сол
прашок за пециво
20 гр шеќер
6 мали лажици кокосово или билно масло
80 мл млеко по избор
половина лажица екстракт од ванила
Начин на подготовка
Помешајте ги сувите состојки. Потоа додадете малку течност и се добро помешајте. Смесата ставете ја во помал калап за торта и потоа испечете го сето тоа 14 минути во печката на 170 степени целзиусови. Доколку сакате можете да ја декорирате со чоколаден прелив.Рецепт кој ќе ви заштеди време и со сигурност ќе им се допадне на вашите гости…
Состојки
30 гр какао
90

loading...
Loading...