Специјалитет од рајот! Пилешко полнето со спанаќ и моцарела

Вкусно и крцкаво пилешко за ручек…Состојки:
4 шницли пилешки гради
200г обарен спанаќ
100г моцарела сирење
Маслиново масло
100г презла
Сол и зачин по желба
Подготовка:
Обарете го спанаќот, на секоја шницла месо, ставете мало спанаќ и малку сирење. Замотајте ги и прицврстете со чепкалка за да не се истури смесата. Пропрскајте ја секоја ролна со малку маслиново масло, па извалкајте ги прво во зачините, па во презлата. Наредете ги ролните на плех, обложен со фолија и печете околу половина час на 180 степени.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
4 шницли пилешки гради
200г обарен спанаќ
100г моцарела сирење
Маслиново масло
1

Пронајдете не на следниве мрежи: