Според препорака на МВР, одложен е мечот Куманово-Работнички

На барање на КК Куманово, а по препораката на МВР, мечот со Работнички е одложен за 19-ти мај.Поради нарушената безбедносна состојба Куманово бараше мечот да биде одложен откако МВР препорача дуелот да се одигра во друг град или без присуство на публика.
Натпреварувачката комисија при МКФ излезе во пресрет на овој клуб, носејќи одлука мечот наместо на 13 мај, да се игра шест дена подоцна.Поради нарушената безбедносна состојба Куманово бараше мечот да биде одложен откако МВР препорача дуелот да се одигра во друг град или без присуств

Пронајдете не на следниве мрежи: