СТРАШЕН СУДАР: Пет лица се здобиле со тешки повреди

Во сообраќајната несреќа која се случила синоќа околу 18 и 45 часот , на магистралниот пат Србац- Нова Топола, со тешки повреди се здобиле пет лица.Повредените биле префрлени во градската општа болница каде биле задржани на лечење.
Во сообраќајката учествувале возило со приколка во кое имало возач и сувозач и патнички автомобил Пежо 406 во кое биле три припадници на Граничната полиција.
На возилата им е напртавена голема материјална штета.  Повредените биле префрлени во градската општа болница каде биле задржани на лечење.
Во сообраќајката учествувале возило со приколка во кое

Пронајдете не на следниве мрежи: