Супер идеја за ненадејни гости!

Четири  најдобри  работи на светот- леб, месо, кашкавал и лук-  споени  во  една  боженствена импровизирана комбинација?  Изгледа звучи  грнијално, а воопшто  не се сомневаме дека вкусот  е уште подобар. За подготовка на оваа бомба  од вкусови потребни  ви  се 20-ина минути, а веројатно  ќе го изедете уште побрзо.
Веројатно  веќе ги имате сите состојки кои  ви  се  потребни за подготовка, а доколку не веднаш  во продавница
Состојки:
Еден багет
Половина кг мелено  месо
60гр лебни трошки
2 супени  лажици  сецкан магдонос
Половина лажица цол
Половина супена лажица бибер
Едно јајце
10 до 12 парчиња кашкавал
Доматен сос
Путер со лук (3 супени  лажици растопен путер, 3 чешниња ситно  сецкан лук, 2 супени  лажици магдонос, 2 лажици рендан пармезан)
Следете ги постапките во  видеото и  направете си  вкусна закуска за ручек. Изгледа звучи  грнијално, а воопшто  не се сомневаме дека вкусот  е уште подобар. За подготовка на оваа бомба  од вкусови

Пронајдете не на следниве мрежи: