Светот полуде по лебот од три состојки и без јаглехидрати! Јадете го цел ден и слабејте

Loading...

Доколку и вие припаѓате во онаа група луѓе кои со тешко срце се откажуваат од леб во желбата да изгубат по некој килограм, имаме одлични вести за вас! Овој леб скоро да нема калории, потребни ви се само три состојки за да го подготвите, и потполно е јасно зошто целиот свет полуде по него!Се чини дека целиот свет полуде по таканаречениот „облак леб“, а причината за тоа е многу проста- една негова кришка има само 60 калории- скоро дупло помалку од една кришка тост и содржи само еден грам јаглени хидрати.
Се работи за леб без јаглени хидрати и исто така не содржи глутен.
За разлика од останатите лебови, овој не содржи брашно, туку во него одат јајца- поточно белки.

Потребни состојки:
масло
4 белки
50 гр сирење
¼ кафена лажичка лимонов сок
Подготовка
Белките се мешаат со лимоновиот сок, потоа им се додава јогурт или сирење (колку помасно толку подобро).
Крајниот резултат би требало да биде сличен на смеса за палачинки која подоцна во кругови се нанесува на травче за печење и се пече до 30 минути на температура од 148 степени.
Наздравје
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Се чини дека целиот свет полуде по таканаречениот „облак леб“, а причината за тоа е мног

loading...