Ознака: автомобил

Занимливости

Пет грешки со кои си го уништувате автомобилот

Тогаш најчесто страда паричникот, бидејќи секој пропуст и ненавремено реагирање на крајот се плаќа двојно. Ова се петте најголеми грешки со кои го уништувате автомобилот. Го игнорирате алармот за проверка […]

Живот

Дури и ако сите носите маски во автомобилот, ризикот од инфекција е голем. Еве што препорачуваат научниците

Најдобрата вентилација, ако не можат да се отворат сите прозорци, беше обезбедена со комбинација на отворен прозорец спроти возачот (напред десно) и патникот (задниот лев дел). Возењето со едно или […]

Живот

Кој прозорец да го отворите за да се заштитите од КОВИД додека се возите во автомобил?

Ако се најдете во автомобил со личност која не е член на вашето домаќинство за време на пандемија, вашиот прв инстинкт веројатно ќе биде да го спуштите прозорецот, без разлика […]

Занимливости

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Со ниските температури и зимските денови секојдневна обврска ќе биде чистењето на замрзнатите прозорци и шофершајбни. Ова и не е баш привлечна идеја, особено ако доцните на работа. За среќа, […]

Сцена

Денес е сопственичка на возен парк, а еве како изгледаше првиот автомобил на Цеца

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ уште како девојче заплови во музичките води и стана голема ѕвезда, така што денес е позната на целиот Балкан и пошироко. Ако многу напредуваше уште од […]

Живот

Трикови за автомобилот што ќе го направат секое возење попријатно

Без разлика дали се подготвувате за подолго семејно патување со автомобил или само сакате само да си го олесните вашето секојдневно патување, овие трикови можат да ви помогнат да го […]

Живот

Совети за возачи: Зошто е важно да ги чистите паднатите лисја врз автомобилот?

Лисјата на патот во комбинација со влага создаваат лизгава површина и може да доведат до сообраќајна несреќа, ако не бидете внимателни и ако не ја прилагодите брзината на неповолните услови. […]

Вести

Кога скопјанка го носи своето дете прваче на настава- само во ова основно училиште се влегува со автомобил во училница

На социјалните мрежи утрово се појави фотографија која буквално ги револтира корисниците на социјалните мрежи. Имено на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќаен срам“ осамна фотографија од непрописно паркиран автомобил пред […]