Ознака: автомобил

Занимливости

И КУПИЛ АВТОМОБИЛ НА СВОЈАТА CAМОХРАНА МАЈКА: 13 годишно момче ги коceл дворовите на соседите за да заpaботи пари

Вилијам Престон (13) oд Невада долго време штeдeше пари за да и купи на својата caмохрана мајка автомобил и да помoгнe во моментот кога мислеше дека работите нe можат да […]

Регион

Во автомобил измерени 81 Целзиусов степен!

Во автомобил паркиран на сонце во Загреб, биле измерени 81 Целзиусов степен, соопштија од автоклубот „Максимир“. Тие најавија предлози за превентивни мерки, како што се вградување термометар за тревога во […]

Занимливости

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика

Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи ја имаат кога излегуваат од автомобилот […]

Живот

Зборувате со вашето милениче или пак, со автомобилот? Тоа значи дека сте поинтелигентни од другите!

Ако редовно зборувате со вашето домашно милениче, раскажувајќи му го својот ден, зборувајќи за ручекот што планирате да го направите или што било друго – не грижете се! Спротивно на […]

Вести

Липа падна врз автомобил на паркинг во центарот на Охрид

Стебло липа падна врз автомобил на паркинот на улицата „Македонски просветители“, во близина на Основниот суд. Според очевидци дрвото било старо и оштетено. Стеблото паднало врз автомобилот, при што е […]

Занимливости

Начинот на кој го држите воланот кажува многу за вас

Повеќето возачи, особено искусните, речиси секогаш возат несвесно и повеќе не следат што прават со нивните раце додека возат. И ова, патем, може да ни каже многу за нивната природа. […]

Живот

Син (13) и купил автомобил на својата самохрана мајка: Заработил пари така што им ги косел дворовите на соседите

Вилијам Престон (13) од Невада долго време штедел пари за да купи автомобил за својата самохрана мајка и да и помогне кога мислела дека работите не можат да бидат полоши. […]

Црна хроника

Украден автомобил пред очите на сопственикот во Скопје

Вчера во полициската станица, З.М.(32) од Скопје пријавил дека околу 14 часот на паркинг на кејот на Вардар непознат сторител го одзел неговото возило „Фолксваген пасат”, користејќи го оригиналниот клуч. […]

Сцена

Автомобилот на српската пејачка со македонско потекло излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил!

Автомобил од марката „Форд Фиеста“ во сопственост на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил. Несреќата се случила утрово околу […]

Вести

Македонски автомобил оштетен во Солун

Автомобил со македонски регистарски ознаки е оштетен од учесници во протест на ученици и на студенти во Солун против Преспански договор, пренесува „Екпрес“. Откога го забележале возилото на паркинг во […]

Вести Регион

Еден загинат во страотна експлозија во Подгорица

Во експлозија која се случила денес околу 10:40 часот во Подгорица со животозагрозувачки повреди се здобил еден маж кој набрзо и починал, потврдил за РТЦГ директорот на Ургентниот центар во […]