Ознака: автомобил

Занимливости

Како правилно да го дезинфицирате автомобилот?

Најголемата специјалност на Лари Косила е деталното чистење автомобили, па токму затоа, тој снимил видео со цел да ни објасни како правилно треба да ги дезинфицираме возилата за да се […]

Занимливости

Украл автомобил со штотуку починат маж

Американец од Лос Анџелес, Калифорнија, украл автомобил во којшто се наоѓало тело на штотуку починат маж. -Погребникот го паркирал возилото пред црква, оставајќи го моторот вклучен додека внесувал еден од […]

Занимливости

И КУПИЛ АВТОМОБИЛ НА СВОЈАТА CAМОХРАНА МАЈКА: 13 годишно момче ги коceл дворовите на соседите за да заpaботи пари

Вилијам Престон (13) oд Невада долго време штeдeше пари за да и купи на својата caмохрана мајка автомобил и да помoгнe во моментот кога мислеше дека работите нe можат да […]

Балкан

Во автомобил измерени 81 Целзиусов степен!

Во автомобил паркиран на сонце во Загреб, биле измерени 81 Целзиусов степен, соопштија од автоклубот „Максимир“. Тие најавија предлози за превентивни мерки, како што се вградување термометар за тревога во […]

Занимливости

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика

Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи ја имаат кога излегуваат од автомобилот […]

Живот

Зборувате со вашето милениче или пак, со автомобилот? Тоа значи дека сте поинтелигентни од другите!

Ако редовно зборувате со вашето домашно милениче, раскажувајќи му го својот ден, зборувајќи за ручекот што планирате да го направите или што било друго – не грижете се! Спротивно на […]

Вести

Се судрија воз и автомобил кај Криволак

На 07.06.2019 година во 21:30 часот било пријавено дека на железничката пруга Градско-Неготино на премин преку пругата кај с.Криволак се случила железничка незгода помеѓу товарен воз управуван од Г.Т.(34) од […]

Вести

Липа падна врз автомобил на паркинг во центарот на Охрид

Стебло липа падна врз автомобил на паркинот на улицата „Македонски просветители“, во близина на Основниот суд. Според очевидци дрвото било старо и оштетено. Стеблото паднало врз автомобилот, при што е […]