Ознака: автомобил

Живот

Совети за возачи: Зошто е важно да ги чистите паднатите лисја врз автомобилот?

Лисјата на патот во комбинација со влага создаваат лизгава површина и може да доведат до сообраќајна несреќа, ако не бидете внимателни и ако не ја прилагодите брзината на неповолните услови. […]

Вести

Кога скопјанка го носи своето дете прваче на настава- само во ова основно училиште се влегува со автомобил во училница

На социјалните мрежи утрово се појави фотографија која буквално ги револтира корисниците на социјалните мрежи. Имено на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќаен срам“ осамна фотографија од непрописно паркиран автомобил пред […]

Занимливости

Автомобил проголтан од кратер во асфалтот

Автомобил во рускиот град Астрахан пропаднал во земја среде возење по една од најфреквентните улици во градот. Возачот на Лада Ларгус возел кон работа кога неговиот автомобил бил буквално проголтан, […]

Занимливости

Никогаш не го оставајте средството за дезинфекција во автомобилот: Експертите ја откриваат причината

И пред здравствената криза, средството за дезинфекција на раце се наоѓаше во торбите на многу луѓе. Меѓутоа, со моменталната епиде*иолошка ситуација, миењето и дезинфекцијата на рацете никогаш не биле поважни […]

Сцена

Ја избегнав смртта за влакно, да бев со друг автомобил немаше да бидам жив- српскиот пејач едвај спасен од смачканиот ѕвер

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ пред два дена преживеал вистински пекол откако доживеал сообраќајна несреќа. -Ја избегнав смртта за влакно, буквално ја гледав во очи, беше страшно, вели пејачот за српските […]

Сцена

Снаата на Брена избега на село со синот, а за себе си купи „играчка“ од 160.000 евра!

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ (24) откако ситуацијата со коронавирусот стана побезбедна, таа замина на село за да ги посети нејзините баба и дедо, а со себе го […]

Занимливости

Петгодишно дете го украло автомобилот на родителите

Полицијата во американската сојузна држава Јута запрела петгодишно момче кое го возело автомобилот на своите родители. Сакал да стигне до Калифорнија и да си купи Ламборгини. Возилото било запрено поради […]