Ознака: автомобил

Занимливости

Начинот на кој го држите воланот кажува многу за вас

Повеќето возачи, особено искусните, речиси секогаш возат несвесно и повеќе не следат што прават со нивните раце додека возат. И ова, патем, може да ни каже многу за нивната природа. […]

Живот

Син (13) и купил автомобил на својата самохрана мајка: Заработил пари така што им ги косел дворовите на соседите

Вилијам Престон (13) од Невада долго време штедел пари за да купи автомобил за својата самохрана мајка и да и помогне кога мислела дека работите не можат да бидат полоши. […]

Црна хроника

Украден автомобил пред очите на сопственикот во Скопје

Вчера во полициската станица, З.М.(32) од Скопје пријавил дека околу 14 часот на паркинг на кејот на Вардар непознат сторител го одзел неговото возило „Фолксваген пасат”, користејќи го оригиналниот клуч. […]

Сцена

Автомобилот на српската пејачка со македонско потекло излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил!

Автомобил од марката „Форд Фиеста“ во сопственост на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил. Несреќата се случила утрово околу […]

Вести

Македонски автомобил оштетен во Солун

Автомобил со македонски регистарски ознаки е оштетен од учесници во протест на ученици и на студенти во Солун против Преспански договор, пренесува „Екпрес“. Откога го забележале возилото на паркинг во […]

Балкан Вести

Еден загинат во страотна експлозија во Подгорица

Во експлозија која се случила денес околу 10:40 часот во Подгорица со животозагрозувачки повреди се здобил еден маж кој набрзо и починал, потврдил за РТЦГ директорот на Ургентниот центар во […]

Свет

Јурел со 210, а камера го снимала ужасот кој потоа му се случил

Неверојатна сцена се одиграла во Јужна Осетија во Грузија кога возач на автомобил јурел со 210 километри на час низ населено место. Од големата брзина автомобилот буквално полетал во воздух […]

Занимливости

Бебе испадна од автомобил, а мајката воопшто не забележа

Камерите забележаа неверојатна глетка на улиците на Манкат, во Минесота, кога бебе заедно со седиште за деца, падна од автомобил низ вратата, а за среќа во тој момент не помина […]