Ознака: автомобил

Занимливости

Додека сите бегаа од дождот, тој зема сунѓер и направи корисна работа

На некои дождот им е најголем непријател, но не и на еден маж од Шпанија кој во невремето најде добра намена. Наместо да се крие дома додека летниот дожд да […]

Сцена

Експлодира џипот на познатата српска водителка утринава во Белград

Утринава во 8:30 часот кај стадионот на Црвена Ѕвезда експлодирал џип во сопственост на момчето на Душица Јаковлевиќ, водителката на Пинк ТВ. Џипот експлодирал на паркинг пред станбена зграда во […]

Живот

Љубоморен маж ставил уред за следење на автомобилот на својата поранешна сопруга, она што го открил го шокирало

Љубоморниот градежник, 37 годишниот Дејвид Џонс од Рочдејл на северозападот на Англија, поставил уред за следење на автомобилот на својата поранешна сопруга затоа што се посомневал дека многу брзо го […]

Занимливости

Цела недела не можеле да се сетат каде го паркирале својот автомобил

Постар брачен пар го “изгубиле“ автомобилот на една недела. Хилда Фармер која има 79 години и нејзиниот партнер Емануел Елиот кој има 80 години, започнале масивна потрага која за среќа […]

Вести

Автомобилот излета од автопатот Скопје-Велес,возачот со хеликоптер пренесен на Ургентен

Едно лице е повредено откако автомобил излетал од автопатот Скопје-Велес, дознава Курир.Од полицијата за Курир ја потврдуваат сообраќајната несреќа, истакнувајќи дека истата се случила денес околу 10 часот во близина […]

Занимливости

Манекенката му побарала 50 илјади долари, а тој и раскинал

На еден маж по професија банкар му се случило вистински шок откако раскинал со својата девојка, руската манекенка Кристина Кучма.Имено манекенката откако за време на една вечера во ресторан со […]

Живот

Снимала лавови додека се одмораат, а потоа…

Националниот парк „Кругер“ е највозбудливото сафари одредиште во Африка. Јужноафриканскиот парк е познат по својот исклучително богат животински свет, а се состои од бројни кампови.Една група девојки најверојатно целиот живот […]