Ознака: автомобил

Сцена

Роналдо со ново Ферари: Ѕверот вреден 1,5 милиони долари развива брзина од која ќе ви се сврти во умот

Најдобриот играч на сите времиња Кристијано Роналдо се поднови со уште еден автомобил а со тоа си го збогати возниот парк со уште еден „ѕвер“ вреден 1,5 милиони долари.По одличниот […]

Црна хроника

Бебе починало заборавено во автомобил на паркинг

Бебе почина во автомобил откако цел ден беше оставено на паркинг во Охајо, САД, соопштија локалните власти.Петнаесетмесечното девојче било откриено вчера околу 17 часот по локално време на паркинг на […]

Вести

Автомобил влета во трговски центар, меѓу повредените и бебе

Најмалку шест лица се повредени, меѓу кои и едно бебе, откако автомобил влета во една продавница во трговски центар во Сиднеј, јавуваат локалните медиуми.Полицијата соопшти дека овој инцидент го третира […]

Занимливости

Измериле температура на бел и црн автомобил, разликата е двојна

Mетеоролозите велат дека денес ќе бидат измерени 40 степени. Секако, под сенка. Тоа што сигурно нема да ви кажат е колку изнесува температурата во автомобил кој 8 часа се печел […]

Балкан

Целиот регион зборува за пораката која маж од Крагуевац ја нашол на својот автомобил во Сплит!

Душан Алексиќ од  Крагуевац, кој моментално се наоѓа во Сплит,  на својот автомобил затекнал прекрасна порака. Иако на  зборовите „Србин паркирал автомобил во Хрватска“,  на многумина прво им паѓаат   на […]

Вести

Искршен автомобил на македонски турист во Грција

Уште еден Македонец се врати разочаран од својот годишен одмор во соседна Грција. До нашата редакција пристигнаа фотографии од оштетен автомобил со скопски регистарски таблички кој бил оштетен во текот на […]

Занимливости

Се обиде да украде автомобил, но поради тоа што го виде внатре почна да бега за да спаси жива глава

Снимката на која еден човек се обидува да украде автомобил, го обиколи светот.Крадецот полека се доближи до автомобилот, провери дали некој го гледа и тогаш почна да ја отвара вратата. […]

Вести

Жена со автомобил влета меѓу муслимани кои го прославувале Рамазан Бајрам

Автомобил влета меѓу верници кои го одбележувале муслиманскиот верски празник Рамазан Бајрам во Њукасл. Инцидентот се случил пред спортскиот центар Вестегејт, пренесуваат локалните медиуми. Според првите информации, повредени се пет лица, […]