Ознака: автомобил

Македонија

Прегазени сопружници во Прилеп

Синоќа околу 19:30 часот на крстосницата од улиците „Борис Кидрич“ и “Крушевска“ во Прилеп, З.М.(54) управувајќи патничко моторно возило „Тојота Авенсис“ со бугарски национални ознаки удрил во пешаците Д.К.(75) и […]

Македонија

Во центарот на Скопје се запали автомобил

Синоќа во центарот на Скопје гореше автомобил. Како што јавија од Противпожарната бригада возилото се запалило на ул. „Никола Тесла“ бб по 23:00 часот, а тројца пожарникари го гаснеле околу […]

Балкан

Грчки автомобил запален во Гевгелија

Во полициската станица во Гевгелија денеска било пријавено дека на улицата „Јане Сандански“ било опожарено патничко возило „Нисан“ со грчки таблички. Случајот во полиција го пријавила В.Р. (40), а како […]

Занимливости

Совети како да не ви замрзнат стаклата, вратите и бравата од автомобилот

Еве неколку совети како да не ви замрзнат стаклата, вратите и бравата од автомобилот и што да направите ако се случи тоа. Паркирајте го автомобилот кон исток Ако има можност, […]

Црна хроника

Охриѓанец се здобил со тешки изгореници-му се запалил автомобилот во движење

На регионалниот пат Охрид – Свети Наум синоќа околу 22:30 часот се случи тешка сообраќајна незгода.  Додека триесетитрогодишниот Ц.К.(33) од Охрид го управувал своето патничко моторно возило „Пежо“ со охридски […]

Македонија

Воената полиција случајно се нашла пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Откако доцна синоќа возило на Воената полиција беше фотографирано пред седиштето на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, каде полицијата упадна бараќи го порнешниот лидер на партијата и премиер на Република Македонија […]

Црна хроника

Залутан куршум оштети автомобил во Скопје

Вчера во 17,00 часот од страна на Ф.Н.(31) е пријавено дека на улица „Костурска“ во Скопје каде било паркирано патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки на кровот […]