Ознака: автопат

Магазин

„Те сакам принцезо моја“ – емотивна порака на автопатот Скопје – Велес

„I love my princess“ или на македонски јазик „Те сакам принцезо моја“ – порака со ваква содржина беше поставена на еден од надвозниците на автопатот од Скопје кон Велес. Фотографијата […]

Вести

Автопатот Скопје-Тетово неисчистен од снегот

Автопатот Скопје-Тетово втор ден не е исчистен од снегот и предизвикува вистинска опасност за возење. Слична ситуација и во градот Тетово каде движењето на возилата се одвива многу тешко. Граѓаните […]

Видео

Ова е невидено пари летаа на сите страни, луѓето ги собирааа на сред автопат(видео)

На луѓето кои ги собираа парите кои летаа од блиндираното возило, полицијата им соопшти дека треба да ги вратат парите. Пред некој ден во САД на еден автопат од блиндирано […]

Македонија Црна хроника

Згмечен автомобил во сообраќајка на автопатот кон Тетово

Tешка сообраќајна несреќа се случила на автопатот Тетово – Скопје, по излезот од градот. Екипата на магазин.мк која се најде на местото, известува дека сообраќајната несреќа се случила помеѓу автомобил […]

Вести

Автопатот и скопскиот аеродром од вчера со нови имиња

Аеродромот што до вчера го носеше името на „Александар Велики“ сега ќе се вика „Меѓународен аеродром – Скопје“, додека автопатот што го носеше името на истиот историски лик од антиката […]

Вести

Автопатот Демир Капија- Смоквица е готов, Владата не го пушта во употреба пред избори зошто е изграден од ВМРО- ДПМНЕ

Снимките до кои дојдовме покажуваат дека автопатот Демир Капија Смоквица целосно е готов, но Владата предводена од Зоран Заев и СДСМ не го пушта во употреба пред избори само затоа […]

Вести

Завршена изградбата на речиси половина од автопатот Кичево – Охрид

Завршена е изградбата на речиси половина  од автопатот Кичево – Охрид, долг 57 километри, со вкупна вредност од 374 милиони евра.Увид во работите на автопатот, односно во делот на пробивањето на […]

Вести

Груевски: Активно тече градбата на новиот автопат Скопје- Штип

Во исклучително сложени околности, во време на голема сериозност на состојбите и комплексна политичка криза, во мигови кога СДСМ и нејзините полуги во повеќе сфери постојано продуцираат лажни вести и […]

Вести

Филмска полициска потера заврши со возило во ендек

Полициска потера на македонскиот автопат заврши со возило во ендек. Инцидентот се случил ноќта во саботата околу 00.15 часот на автопатот А1 кај местото викано Белов, кога полициски службеници се обиделе […]

Вести

Ќе се гради автопат од Гостивар до Кичево или Клинички центар во Скопје.Kако ќе пресметаме за кого се трошат парите?

Груевски даде интервју за Дневник. Доб­ро, а ќе ги ка­же­те ли тие за кои ве­ли­те де­ка има­те ин­фор­ма­ции де­ка вр­шат при­ти­сок врз ДУИ? -Не тре­ба јас да ги ка­жу­вам. Но мож­но […]

Видео

Добро обрнете внимание на автопатот: Нема да поверувате ШТО се појавило пред овој камион!

Веруваме дека дел од вас се убедени во приказните дека духови постојат и дека се појавуваат ноќе.Кога сѐ ќе се земе в предвид, сосема е очекувано најморничавите и најлошите нешта […]