Ознака: автопат

Вести

Мисајловски: Македонија ќе добие три модерни автопатишта

Очекувам во следниве години Македонија да добие три модерни автопатишта, изјави во интервју за „ТВ Нова“ министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски.Мисајловски вели дека често е на терен, а […]

Вести

Затворен автопат во Германија поради страв од бомба

Германската полиција го затворила автопатот, близу до граничната линија со Австрија, откако во еден запрен автомобил биле најдени материјали за изработка на бомба, јавуваат германските медиуми.Инцидентот се случил во текот […]

Вести

Мисајловски: Распишан тендер за реконструкција на автопатот Скопје- Куманово

Министерството за транспорт и врски продолжува со своите проекти и во инвестирање во патната инфраструктура, истакна денес министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски.-Пред само неколку дена се објави тендер […]

Живот

Ужасна сообраќајка на автопат! Шлепер однесе се пред себе!

Страшни сцени од тешка сообраќајна несреќа снимила камерата на едно од возилата што учествувале во неа на автопат во сојузната американска држава Њујорк.На снимката е фатен мигот кога тешко товарно возило, […]

Фото

Гест на сопственик на ресторан: Несекојдневен натпис на автопат ГИ ВООДУШЕВИ луѓето!

Сопственик на познат ресторан вчера на симпатичен начин одлучи да ги извести гостите дека нема да работи.Имено, бидејќи сопственикот го женел синот Адис, ресторанот поради приватна забава бил затворен за […]

Балкан

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОМОБИЛ НА АВТОПАТ: Пожарникари ги ваделе повредените!

Едно лице загина, а четири се повредени, меѓу кои и две малолетни деца во тешка сообраќаја несреќа која се случила утрово во Истра.На самото место на несреќата веднаш пристигнала Итната […]

Црна хроника

Едно лице загина во тешка сообраќајка на патот Велес-Штип

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на магистралниот пат Велес – Штип, по градската депонија, во која животот го загуби едно лице, а три други се повредени.Во сообраќајната несреќа учествувале […]