Ознака: автопат

Видео

Видео: Сакаа да го ПРЕПЛАШАТ човекот во црниот автомобил, но немаа поим на кого ќе наидат!

За жал, некои шеги не завршуваат секогаш среќно.За некои луѓе не постои ништо подобро од тоа да се пошегуваат со некој така што ќе го видат неговиот преплашен поглед, а […]

Вести

Затворена делницата Демир Капија-Неготино поради сообраќајка

Делницата Демир Капија-Неготино на автопатаот А1 изутринава е затворена за сообраќај поради сообраќајна несреќа, соопшти „Македонија пат“.Се очекува прекинот да трае неколку часа додека трае увидот на надлежните служби. Сообраќајот […]

Вести

Груевски: Пробиени се 83 проценти од трасата за изградба на автопатот Кичево-Охрид

Пробиени се 83 проценти од трасата за изградба на автопатот Кичево-Охрид, инвестиција од 375 милиони евра. Во градежните активности се вклучени 1.200 работници, информира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски одговарајќи […]