Ознака: автопат

Вести

Груевски: Активно тече градбата на новиот автопат Скопје- Штип

Во исклучително сложени околности, во време на голема сериозност на состојбите и комплексна политичка криза, во мигови кога СДСМ и нејзините полуги во повеќе сфери постојано продуцираат лажни вести и […]

Вести

Филмска полициска потера заврши со возило во ендек

Полициска потера на македонскиот автопат заврши со возило во ендек. Инцидентот се случил ноќта во саботата околу 00.15 часот на автопатот А1 кај местото викано Белов, кога полициски службеници се обиделе […]

Вести

Ќе се гради автопат од Гостивар до Кичево или Клинички центар во Скопје.Kако ќе пресметаме за кого се трошат парите?

Груевски даде интервју за Дневник. Доб­ро, а ќе ги ка­же­те ли тие за кои ве­ли­те де­ка има­те ин­фор­ма­ции де­ка вр­шат при­ти­сок врз ДУИ? -Не тре­ба јас да ги ка­жу­вам. Но мож­но […]

Видео

Добро обрнете внимание на автопатот: Нема да поверувате ШТО се појавило пред овој камион!

Веруваме дека дел од вас се убедени во приказните дека духови постојат и дека се појавуваат ноќе.Кога сѐ ќе се земе в предвид, сосема е очекувано најморничавите и најлошите нешта […]

Вести

Димовски: По новиот автопат Скопје- Штип ќе се вози во 2017, потпишан договор за Штип- Кочани, ќе се гради со силно темпо

Како што потенциравме повеќе пати во источна Макеоднија се гради и се создава само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт. На лице место сме на клучката на која ќе ги поврзува […]

Видео

ВИДЕО: На автопат наишле на згодни девојки по ГАЌИЧКИ: Нема да верувате што барале од возачите!

Токму кога помисливте дека Русите повеќе не може да не изненадат, се појави ново видео кое во целост ќе ве премисли во тоа. Имено, на една руска улица, возачи снимиле […]

Вести

Изменет сообраќаен режим на автопатот Куманово – Скопје

На дел од автопатот Куманово – Скопје кај населбата Миладиновци е воведен изменет сообраќаен режим поради изведување на градежни активности.Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека е затворена за сообраќај лентата […]