Ознака: администрација

Вести

Дали администрацијата ќе зема 14.500 денари плата ќе се знае утре

Владата многу брзо, најверојатно на утрешната седница ќе донесе дел од мерките за помош на вработените во приватниот и во јавниот сектор, изјави министерот за информатичко општество и администрација Дамјан […]

Македонија

Бујар Османи прогласи вонредна состојба во администрацијата

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија, задолжен за европски прашања,  Бујар Османи нагласува дека од денеска започнува еден вид на вонредна состојба во јавната администрација, почнувајќи од министрите […]

Занимливости

Враќање на работното време од 7 до 15 часот во Македонија

Во Македонија веќе неколку години има иницијатива од синдикалците, но и од дел од граѓаните за промена на работното време, но досега таа не наиде на никаков слух од Владата. Вработените […]

Вести

Републиканците ќе мора да го расчистуваат политичкиот хаос во Македонија создаден од администрацијата на Обама

Во текст објавен во водечкото американско десничарско списание „Нешнл Ривју“ се вели дека Македонија може лесно да стане една од земјите во кои администрацијата во заминување на претседателот Барак Обама предизвикала политички […]

Вести

ФОТО: СДСМ продолжува со злоупотреба на администрацијата!

Откако пред два дена СДСМ најгрубо ја злоупотреби администрација во Струмица за политички цели, партијата на Зоран Заев продолжува и понатаму скандалозно да ги злоупотребува вработените во јавниот сектор, спротивно […]

Вести

Арсовска-Томовска: Непотребно се прави драма и политички маркетинг за објавени огласи

Партиски војници или професионални работници. Административците во интерес на партиските препукувања. Секој си ги нарекува како сака и кога сака без да внимава на речникот.– Револтирани велат се чувствуваат само како […]