Ознака: александар

Ракомет

18 години по европската титула – Моќна изведба на „Кометал Шампионе“ на Дац и Александар со ракометарките

И по 18 години можеме да се наежиме кога ќе се потсетиме на моментот кога Кометал стана европски шампион и кога ќе ги погледнеме снимките од таа незаборавна радост. Во […]

Сцена

Северина со болка во срцето го слави Велигден: Сине, мама не те погалила цели 30 дена

Хрватската музичка ѕвезда Северина вчера вечерта на Инстаграм во ќиво ја искористи приликата на своите фанови да им се пожали дека иако овој викенд би требала да биде со синот, […]

Сцена

Пријовиќ фатена пред семејниот дом: Кога ќе видите што правеше таа и со кого ќе се разнежните

Една од најпопуларните пејачки овој период во регионот е младата и успешна Александра Пријовиќ која секое слободно време го поминува со својот син. На синот кој го доби со Филип […]

Балкан

Пукајќи си во глава се самоубил вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ, крај него најдено потресно писмо за татко му

Писмото на наводниот син на Шабан Шаулиќ: – Господине Шабан, не знам како да го започнам ова писмо и не знам како да ви се обратам. Ви пишувам од далечната […]

Сцена

Брена конечно го откри нивниот однос: На синот на Филип не сум му баба- пејачката откри како сака да ја вика малиот Александар

Фолк пејачката Лепа Брена не ја крие среќата откако нивното семејство доби уште еден нов член, но сега откри и како сака да ја вика внукот Александар кога ќе порасне. […]

Сцена

ПРВИ ФОТОГРАФИИ: Александра Пријовиќ си замина од тајниот излез на болницата, гордиот татко го носеше синот

Српската пејачка Александра Пријовиќ, денеска излезе од приватната болница во Белград, во која во средата на свет го донесе синот Александар. Мајката и бебето се чувствуваат одлично, а дека е […]

Сцена

Мајката на Филип Живојинивоќ се огласи откако тој стана татко, еве што му порача на семејството на Брена!

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ денеска по прв пат станаа родители, а пејачката на свет го донесе нивниот син Александар. Семејството Живојиновиќ се збогати за уште еден член, а во […]

Вести

Како Александар Михајловски стана лажен сведок и клеветник на СЈО?

Пред неполн месец на една приватна забава, самопрогласениот реформатор Александар Михајловски им прераскажувал на присутните дека зад него стои една моќна Амбасада, дека од неа ќе има полна логистика, дека […]