Ознака: александар

Сцена

Синот на Тома Здравковиќ си ја отвори душата: „Побегнав кога ми кажаа дека тато умрел!“

Наследникот на Тома Здравковиќ, вели дека засекогаш ќе го памети денот кога чичко му во училиште му соопштил дека неговиот татко повеќе го нема…Александар Здравковиќ, синот на легендарниот пејач Тома […]

Вести

Александар Николоски: По 18 јуни платените активисти на СДСМ ќе уживаат на егзотични плажи!

Пратеникот и Меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ,  Александар Николоски беше гостин во вчерашната  емисија  „Пулт“ на Радио Слободна Македонија, во која зборуваше за актуелните состојби во државата, наметнатата политичка криза од […]

Сцена

Фото: СИТЕ ГО БРКААТ, А САМО ЦЕЦА ГО ФАТИ: Запознајте го Александар, новото згодно момче на пејачката!

Веста број 1 во регионот од областа на шоубизнисот е дека Цеца Ражнатовиќ има ново момче. Во прашање е еден од најбараните српски манекени Александ