Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

Александра Пријовиќ хитно пренесена во болница, направен е тест за коронавирусот

Естрадата е во паника, откако Стеван Радивојевиќ, фризерот на Цеца и Анастасија кој присуствуваше на забавата по повод раѓањето на Жељко, откри дека е позитивен на коронавирус. Александра Пријовиќ која […]

Сцена

Снаата на Брена избега на село со синот, а за себе си купи „играчка“ од 160.000 евра!

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ (24) откако ситуацијата со коронавирусот стана побезбедна, таа замина на село за да ги посети нејзините баба и дедо, а со себе го […]

Сцена

Пријовиќ се „опушти“ па откри во каков раскош живее со синот на Брена

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ го чуваат својот приватен живот далеку очите на јавноста. Доказ за тоа е дека ниту една новинарска екипа досега не била во […]

Сцена

Свекрвата и снаата запеаја заедно, видео снимката руши рекорди, а фановите аплаудираат

За време на полицискиот час кога речиси сите се затворени дома музичките ѕвезди Лепа Брена И Александра Пријпвиќ испеаја дует. Снаата и свекрвата го испееја заеднички големиот хит на „Poželi […]

Сцена

Пријовиќ фатена пред семејниот дом: Кога ќе видите што правеше таа и со кого ќе се разнежните

Една од најпопуларните пејачки овој период во регионот е младата и успешна Александра Пријовиќ која секое слободно време го поминува со својот син. На синот кој го доби со Филип […]

Сцена

Најпровокативно издание на Александра Пријовиќ до сега

После породувањето, пејачката Александра Живојиновиќ многу брзо му се врати на својата работа, снимањето и настапите. На ова мајка ништо не и паѓа тешко, па ниту целоноќното дружење со својата […]

Сцена

Александра е вистинска убавица, но сега погледнете како изгледа нејзината мајка

Александра Пријовиќ е една од најпопуларните пејачки и за кратко време ги освои срцата на сите. Таа порасна заедно со својата мајка Борка Михајловиќ, која од нејзиниот татко Недељко Пријовиќ […]