Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

Никој не може да ја погледнете Пријовиќ во очи откако направи селфи во минијатурно бикини- вакви гради имаат само неколку пејачки

Музичката ѕвезда Александра Пријовиќ ги остави мажите во неверување откако сподели фотографија во костим за капење. Имено таа на роденденската забава на својот пријател и музички колега се појави на […]

Сцена

Александра Пријовиќ како модна блогерка од Монте Карло: Еве како се забавува

Александра Пријовиќ ги полни батериите во Монте Карло, од каде што ги поздрави своите следбеници со фотографија и видеоклипче кои посебно им се допаднаа на обожавателите на снаата на Лепа […]

Сцена

Александра Пријовиќ хитно пренесена во болница, направен е тест за коронавирусот

Естрадата е во паника, откако Стеван Радивојевиќ, фризерот на Цеца и Анастасија кој присуствуваше на забавата по повод раѓањето на Жељко, откри дека е позитивен на коронавирус. Александра Пријовиќ која […]

Сцена

Снаата на Брена избега на село со синот, а за себе си купи „играчка“ од 160.000 евра!

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ (24) откако ситуацијата со коронавирусот стана побезбедна, таа замина на село за да ги посети нејзините баба и дедо, а со себе го […]

Сцена

Пријовиќ се „опушти“ па откри во каков раскош живее со синот на Брена

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ го чуваат својот приватен живот далеку очите на јавноста. Доказ за тоа е дека ниту една новинарска екипа досега не била во […]

Сцена

Свекрвата и снаата запеаја заедно, видео снимката руши рекорди, а фановите аплаудираат

За време на полицискиот час кога речиси сите се затворени дома музичките ѕвезди Лепа Брена И Александра Пријпвиќ испеаја дует. Снаата и свекрвата го испееја заеднички големиот хит на „Poželi […]

Сцена

Пукна тиквата помеѓу Лепа Брена и Александра Пријовиќ

Лепа Брена ги покани Филип, Александра и нејзината мајка, Борка Михајловиќ, на годишен одмор во Дубаи и на Малдивите, велејќи дека сака да ги почести, откако од продажбата на Гранд […]

Сцена

Пријовиќ фатена пред семејниот дом: Кога ќе видите што правеше таа и со кого ќе се разнежните

Една од најпопуларните пејачки овој период во регионот е младата и успешна Александра Пријовиќ која секое слободно време го поминува со својот син. На синот кој го доби со Филип […]