Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

„Изгледаш како да ти го подариле бебето, а не да си го родила“- Пријовиќ во најбрутално издание по породувањето

По сексапилната фотографија во бикини, популарната пејачка Александра Пријовиќ сподели фотографија на која никогаш не изгледала посекси. Социјалните мрежи едногласно и порачаа на пејачката дека таа буквално „гори“ откако се […]

Сцена

Александра Пријовиќ заведува во бикини неколку месеци по породувањето

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ во март станаа родители на нивното прво дете, синот Александар. Од тогаш пејачката ужива во својата улога на мајка, па максимално го […]

Сцена

Тага во семејството, фановите со искрено сочувство- Пријовиќ сподели тажни вести: „Се надевам таму горе ќе ти биде подобро“

Пејачката Александра Пријовиќ на својот Инстаграм профил објави тажни вести во врска со член од нејзиното семејство. Станува збор за нејзиниот дедо кој вчера починал, а по тој повод пејачката […]

Сцена

Александра Пријовиќ во целосно проѕирен фустан го покажа виткото тело по породувањето

Една од најпопуларните млади пејачки во Србија, Александра Пријовиќ, се врати на естрадното небо многу брзо откако на свет го донесе својот син Александар. Таа со песната „Непоновљиво“ ја освои […]

Сцена

Услови како во кралско семејство- кога ќе видите што требала да исполни дадилката на синот на Пријовиќ ќе останете без зборови

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале […]

Сцена

Александра Пријовиќ во провокативна со длабоко деколте

Александра Пријовиќ со сопругот Филип и свекорот Боба Живоиновиќ дошла на свадбата на Драгана Џајиќ и Милош Ивановиќ. Пејачката за оваа прилика избрала фустан кој ги истакнува нејзините најдобри атрибути. […]

Сцена

Прва фотографија со бебето по породувањето: Пријовиќ го прошета синот среде улица, па заборави дека е популарна пејачка

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред два месеци и на свет го донесе синот Александар. Српските медиуми по два месеци прв пат објавија дека ја уловиле пејачката во прошетка со […]

Сцена

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Оваа година во март, Филип и Алесандра го добија синот Александар. […]