Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

Папарацо фотографии: Александра Пријовиќ вака изгледа еден месец по породувањето

Александра Пријовиќ се породи на 6 март во приватна клиника во Белград. Иако откако се породи, речиси не излегува од дома, папараците ја фотографирале вчера како излегува од својот дом […]

Сцена

Александра Пријовиќ: Од панаѓурска певаљка, до силиконска убавица

Александра Пријовиќ е една од ретките од естрадата која за само седум години од нејзиното појавување во “Ѕвездите на Гранд”, стана една од најплатените пејачки, селејќи се од локалните биртии […]

Сцена

Лепа Брена забрани да ја викаат “бабо“, а потоа откри каква мајка е Александра

При давањето на последното интервју, Лепа Брена уште на самиот почеток го предупредила новинарот дека ќе го прекине интервјуто ако тој ја ословува како „баба“. „Јас сум само сопруга на […]

Сцена

ПРВИ ФОТОГРАФИИ: Александра Пријовиќ си замина од тајниот излез на болницата, гордиот татко го носеше синот

Српската пејачка Александра Пријовиќ, денеска излезе од приватната болница во Белград, во која во средата на свет го донесе синот Александар. Мајката и бебето се чувствуваат одлично, а дека е […]

Сцена

Бебето на пејачката ќе има три баби: Брена реши повеќе да не крие и конечно покажа во каков однос е со мајката на Филип

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, син на сопругот на Лепа Брена од првиот брак, станаа родители на момчето Александар, а младиот татко прославата ја организираше во домот на Живојиновиќ. […]

Сцена

Многумина ќе ја осудат Александра Пријовиќ поради оваа постапка во деветиот месец од бременоста

Една од најпознатите млади пејачки Александра Пријовиќ во јуни претходната година стапи во брак со Филип Живојиновиќ. Пејачката е во деветиот месец од бременоста и наскоро ќе стане мајка. Како […]

Сцена

Филип ја уценува Пријовиќ во осмиот месец од бременоста- ќе се исели од станот ако пејачката го направи ова

Aлександра Пријовиќ жестоко се скарала со својот сопруг Филип Живојиновиќ бидејќи во нејзиниот стан тој не дозволува да се пресели мајката на пејачката. Како што пренесуваат српските медиуми буквално вистинска […]