Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

Пријовиќ е вистинска бомба, но не била секогаш таква: Погледнете како изгледала пред операциите

И  покрај тоа што  моментално важи за една од најубавите пејачки на естрадата, Александра Пријовиќ не била секогаш  атрактивна како  денес. На фотографијата која се појавила  ред три години на себе […]

Сцена

АЛЕКСАНДРА И ФИЛИП БИЛЕ ВО НИЦА: Страшна исповед на пејачката!

Александра Пријовиќ и нејзиното момче Филип Живојиновиќ ,за влакно го избегнаа терористичкиот напад во Ница во кој се убиени повеќе од 84 луѓе, а се ранети повеќе од 175.Тие десетина […]

Сцена

Некогаш беа најдобри пријателки во Ѕвездите на Гранд: Еве што рекла Младеновиќ за снаата на Брена!

Александра Младеновиќ и  Александра Пријовиќ некогаш  биле многу добри пријателки. Се запознале благодарение на  музичкото  шоу „Ѕвездите на Гранд“, а се скарале поради тоа што Пријовиќ ја обвинила Младеновиќ дека […]

Сцена

Снаата на Брена: „Не кријам дека имам ромска крв“!

Со  гласот, симпатичната појава, упорноста и  ненаметливоста ја освоила публиката уште во 2013 кога прв пат се појави на сцената на „Ѕвездите на Гранд“. Но најголема популарност стекна  кога во почетокот […]