Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

Најголемата тајна на Александра Пријовиќ: На 15 години побегнала од дома, сакала да се омажи за ова момче!

Александра Пријовиќ, како што  се зборува, по секоја цена сакала за Момир Јовановиќ.Пејачката Александра Пријовиќ (21) наводно на 15 години побегнала од дома и по секоја цена сакала да се […]

Сцена

Александра Пријовиќ го покажа роденденскиот подарок од Филип, а потоа откри што ѝ правел цела ноќ!

Пејачката Александра Пријовиќ наполнила 21 година што  прво  го  прослвила со Анстасија Ражнатовиќ, а сега организирала и  роденденска прослава .Меѓу  поканетите се нашле и  некои познати личности: Анастасија Ражнатовиќ, Млаѓан […]

Сцена

Не може никако да ѝ се удоволи: Лепа Брена ѝ најде мана на Александра Пријовиќ!

Откако малку подобро се залознаа, Брена сфатила што не ѝ се допаѓа кај Александра…Од моментот кога во јавност се појавила информација дека нејзиниот посинок Филип е во врска со пејачката […]

Сцена

Ги ослободи градите: Александра Пријовиќ покажа зошто сите лудуваат по неа!

Пејачката ги воодушеви фановите со  своите нови фотографии.Пејачката Александра Пријовиќ со месеци е во  центарот на вниманието, а секоја нејзина слика привлекува големо внимание и  така е со  секси  фотографиите […]

Сцена

Александра Пријовиќ испеала само една песна и заработила 2.000 евра: Нема да верувате која!

Александра Пријовиќ направила хаос на свадба, а гостите ја поклопиле со пари…Познато е дека таа прави прекрасна атмосфера каде и да се појави, а неодамна успеала за само една песна […]

Сцена

ВОЈНА НА СЦЕНАТА: „Пријовиќ, премногу си евтина за да бидеш снаа на Брена“

Клаберката Тамара Ѓуриќ, која наскоро ја издава својата прва песна, одлучи пред пробивањето на музичкиот пазар да се пресмета со идните колешки. Слаба точка ѝ е Александра Пријовиќ, односно стајлингот […]