Ознака: Алонсо

Останати спортови

Батон: Алонсо ја заслужи титулата повеќе од Фетел

Кулминацијата околу овогодинешната сезона во Формула 1 светскиот шампионат ќе се случи во Сао Паоло, а во трката за светската титула останаа само Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо. Германецот има […]

Останати спортови

Алонсо: Не сум во добитна ситуација, но зошто да не киксне Фетел?

Во исчекување на последната трка сезонава, Фернандо Алонсо, во Њу Јорк одржа прес конференција. Во исчекувањето на последната трка сезонава, Фернандо Алонсо до некаде самоуверено пред настапот. Шпанскиот возач на […]

Останати спортови

Фетел или Алонсо, кој ќе биде новиот првак во Ф1

Претпоследната трка во шампионатот на Формула 1, која во неделата премиерно се возеше на новата патека во Остин, Тексас, донесе победа на Луис Хамилтон, но ја пролонгира одлуката околу новиот […]