Ознака: анџелина џоли

Сцена

Анџелина Џоли проговори за најголемата трагедија

Анџелина Џоли (44) останала без мајка во своите триесеттите години, а по повод Денот на мајката, „Њујорк тајмс“ објави емотивна статија која холивудската актерка ѝ ја посветила. Марчелин Бертард починала […]

Сцена

Додека не бев дома, моето момче се ожени: Анџелина Џоли разделила уште еден познат пар

Анџелина Џоли уште од своите први чекори во Холивуд привлекувала посебно внимание на медиумите, како поради приватниот живот така и поради несекојдневната убавина. Таа била во врски и со мажи […]

Сцена

Сите го забележаа необичното домашно милениче: Анџелина Џоли за прв пат ја отвори вратата на својот дом

Мега популарната холивудска актерка Анџелина Џоли (44), додека се подготвуваше заедно со своите деца за лондонската премиера на продолжението на филмот „Господарица на злото“, на социјалните мрежи објави и кратко […]

Сцена

Анџелина Џоли после долго време ги покажа тетоважите: Што означуваат?

Актерката Анџелина Џоли (44) синоќа, заблеска на премиерата на новиот филм „Maleficent 2“. Друштво на црвениот тепих во „Ел Капитан“ театарот и правеја нејзините деца, пет на број. Нејзиниот најстар […]

Сцена

Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати

Наскоро излегува продолжението на популарниот филм на Дизни „Maleficent” со Анџелина Џоли во главна улога, а по тој повод на службениот Инстаграм профил на Дизни е објавена досега невидена снимка […]

Сцена

Анџелина Џоли: На светот му требаат повеќе злобни жени!

Актерката Анџелина Џоли по подолга медиумска пауза дала интервју за магазинот „Ел“ и изнела интересни ставови кои ги има кога станува збор за воспитувањето на децата и положбата на жените […]

Сцена

Фотографија на Анџелина Џоли го шокира светот, што се случува со актерката?

Иако драмата околу нејзината разделба со Бред Пит, одамна помина, Џоли продолжува да ја губи тежината. За време на посетата во Колумбија актерката успеа да го сокрие преслабото тело под […]

Сцена

Холивудската актерка се премислила: Го сака назад Бред Пит?

Иако документите за развод на бракот ги предале во септември 2016-та година, според пишувањето на The Sun, Анџелина Џоли сака повторно да го освои срцето на својот сопруг. Порталот наведува […]

Сцена

Диетата на Анџелина Џоли со години е главна тема: Преживува само со семиња и бомбони?

Тежината на Анџелина Џоли со години ги загрижува нејзините обожаватели. Актерката, која е висока 170 сантиметри, наводно пред една година паднала на само 40 килограми. Таа тврдеше дека тоа е […]