Ознака: балотели

Меѓународен фудбал

Берлускони демантира: Нема трампа Пато-Балотели!

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони, ги демантираше шпекулациите за можна трампа меѓу Милан и Манчестер Сити со Пато и Балотели. Берлускони не ги крие симпатиите кон напаѓачот на Манчестер Сити, […]

Меѓународен фудбал

Милан ќе прави трампа: Пато за Балотели

Според најавите на одредени англиски медиуми, се шпекулира дека наводно Милан и Манчестер Сити би можеле да направат трампа во која би се нашле двајца млади напаѓачи. Бомба во зимскиот […]