Ознака: бајден

Вести

Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп

Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп Трамп очекува елеторски гласови од државите кои на картата се обоени розово. Математиката вели дека тоа се 70 електори. Во […]

Вести

Изборите во САД се усложнија, погледнете ја мапата на досега освоените електорски гласови

Изборите во САД се усложнија, погледнете ја мапата на досега освоените електорски гласови Трамп обвини дека не се пребројуваат гласовите во државите кои што ги контролираат токму демократите, за да […]

Вести

Декласифицирани документи: Бин Ладен заговарал вовлекување на САД во „криза“ со тоа што ќе го направи Бајден претседател.

Декласифицирани документи: Бин Ладен заговарал вовлекување на САД во „криза“ со тоа што ќе го направи Бајден претседател. Декласифицирани документи што беа пронајдени во куќата на основачот на Ал-Каеда, Осама […]

Вести

Бајден: Купете си сачмарка

 Советот на американскиот потпретседател Џозеф Бајден гласи дека за самоодбрана не треба да се набави јуришно оружје, туку сачмарка.Бајден, кого американскиот претседател Барак Обама го задолжи за иницијативата за ограничување […]