Ознака: Бејрут

Свет

Преполни болници по експлозијата во Бејрут: Вирови од крв во чекалните

Најмалку 10 лица загинаа денес во две експлозии што се случија во пристаништето во Бејрут. Според првите информации, пожарот го зафатил магацинот за муниција, кој потоа експлодирал, а причината за инцидентот […]

Свет

ЗАСТРАШУВАЧКИ сцени во Бејрут по експлозијата: Луѓе лежат по улици облиени во крв

Жителите на Бејрут останаа во шок кога две моќни експлозии ја потресоа либанската престолнина. Според првите информации, загинале најмалку 10 лица. Инцидентот се случил во пристаништето, а официјалната причина за несреќата […]