Ознака: Билјана Ванковска

Вести

Ванковска: Јанева чита работи што мора да ги знае наизуст

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи го искажа своето мислење по интервјуто на специјалната обвинителка Катица Јанева за МРТ. Ванковска интервјуто го оценува како скандалозно и смета дека Катица е […]

Вести

Се намалува бројот на измислените фантоми на СДСМ: Павле Трајанов се регистрирал да гласа

Се намалува бројот на измислени фантомски гласачи со кои најголемата опозициска партија СДСМ веќе со месеци ја манипулира јавноста како алиби за бегство од избори и соочување со волјата на […]

Вести

Ванковска: „Двете постари ќерки ми се „фантомски“ гласачи, а најмалата не е!

Државната изборна комисија на својата веб-страница денеска го објави списокот на граѓани за кои има несовпаѓање на податоците кои беа предмет на проверки во Избирачкиот список.По однос податоците, реагираше професорката Билјана Ванковска, […]

Вести

Мешањето на Бејли во судството наиде на низа гневни реакции

Американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли, се дрзна и на мошне дрзок начин во соопштение обзнани дека САД во македонското правосудство има истурено над 55 милиони долари, во ситуација кога […]