Ознака: биткоин

Издвојуваме

Биткоинот на историска височина, се тргува над 9000 долари денеска

Она што пред две, три недели беше незамисливо за цената на Биткоинот, денеска е реалност. Имено, кралот на криптобалутите денеска се тргува за неверојатни 9000 долари. Прашање на време е […]

Издвојуваме

Биткоинот денеска се тргува за 7500 долари, што е нов рекорд

Денеска повторно имаме нов рекорд на вредноста на Биткоинот, како и на маркетот на криптовалути. Биткоинот вреди, односно се тргува за 7500 долари, додека криптоберзата има вредност од над 200 […]

Издвојуваме

Фејсбук близнаците заработија над една милијарда долари од Биткоинот

Камерон и Тајлер се попознати како близнаците што влегоа во спор со Цукерберг околу оригиналноста на Фејсбук. Тие твrдеа дека Марк им ја собрал идејата и потоа имаа и судски […]

Издвојуваме

Биткоинот веќе вреди над 7000 долари. Веќе сите го бараат

Нема неосвоива територија за Биткоинот. Ги прегази сите други криптовалути и ги надмина сите краткорочни очекувања – се тргува над 7000 долари денеска. Што е следно? Веќе пишувавме дека Биткоинот полека […]

Издвојуваме

Каде богатите ги чуваат своите Биткоини. Тајниот планински бункер во Швајцарија

Делува како научнофантастичен филм. Погледнете низ фотографии како изгледа тајниот бункер во Швајцарија за кој малкумина знаат каде се наоѓа. Е тука милионерите ги чуваат своите Биткоини, заштитени од секаков […]

Издвојуваме

Биткоинот отиде над психолошката граница од 5000 долари

Биткоинот расне со досега невидено темпо. Само во последните 24 часа порасна за неверојатни 10.4 проценти. Во моментов на пишување на текстот неговата цена на берза е 5328 долари или […]