Ознака: бијонсе

Сцена

Се запали имотот на Џеј Зи и Бијонсе во Њу Орлеанс

Пожар избувна во шпанско-барокната палата од 2,4 милиони долари во луксузната населба Гарденс во Њу Орлеанс, сопственост на познатата двојка Џеј Зи и Бијонсе. Сведоци велат дека биле потребни 22 […]

Сцена

БИЈОНСЕ ГО СПАСУВА БРАКОТ: „Редовно посетуваат брачен советник“

Eден од најпознатите парови во светот на шоубиз, 39-годишната пејачка Бијонсе и 51-годишниот рапер и музички продуцент Џеј Зи имаа подеми и падови во последните 13 години од нивниот брак, […]

Сцена

Ограбена славната пејачка: На Бијонсе и се украдени предмети вредни милион долари

Американската пејачка и актерка Бијонсе дури двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднаа во магацин каде ги чува своите скапоцености. Три магацини во Лос Анџелес, кои пејаката ги […]

Сцена

“Бев во тешка депресија”: Бијонсе проговорела за раѓањето на близнаците и нејзиното тело по породувањето

Ова не е прв пат Бијонсе да се најде на насловната страница на модното списание “Vogue”, а сега не само што позирала туку била и главен уредник на ова септемвриско […]

Вести

Бијонсе стана мајка по втор пат!

Познатата американска пејачка Бијонсе роди близнаци, јавија светски медиуми.Засега не се познати имињата на децата и полот, а нема потврда за вест ниту од претставници на пејачката. Списанието „Пипл“ објави […]