Ознака: боки 13

Вести

Јовановски: Семејството нема да може повеќе да ми носи храна, затворската нема да ја јадам

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема да се појави на закажаната интервенција на 4 февруари. Тој објасни дека не се […]

Вести

Јавноста ќе се изненади од позадината и вистината за „Рекет“ – порака од Боки13

„Вистината е како шило“. Е, токму тоа шило ќе го дупне надуениот балон наречен „Рекет!“, се вели во аберот од Бојан Јовановски. На Фејсбук и Инстаграм страната на сега веќе […]

Вести

Русковска го демантираше Боки 13ка

Ниту кажал нешто, ниту нешто понудил Боки Тредичи на Вилма во својот исказ. Обвинителката, Вилма Русковска која ги води двата случаи „Рекет“ и „Меѓународен сојуз“, во кои првообвинет е Бојан Јовановски […]

Македонија

Катица Јанева и Боки 13 остануваат во притвор, барањата за укинување – одбиени

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и на Бојан Јовановски – Боки 13, осомничени во […]

Македонија

Боки 13 повторно заврши во болница

Бојан Јовановски, алијас Боки 13 првоосомничениот во случајот “Рекет“, повторно е однесен во болница. Тој бил итно однесен во градската болница „8 – ми Септември“, откако му се слошило, пренесе “Алсат“. […]

Македонија

Боки 13 со носилки изнесен од Обвинителството

Бојан Јовановски попладнево со носилки е изнесен од Обвинителството за организиран криминал и висока корупција, јавува ТВ“21“. Боки 13 на пладне со полициска придружба беше донесен во Обвинителството од КПУ […]

Вести

Боки 13 денес ќе даде исказ пред Русковска

Бојан Јовановски-Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“ денеска за првпат ќе даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска. Во овој случај осомничени се и Зоран Милевски – Кичеец, кој веќе даде […]