Ознака: боки 13

Македонија

Боки 13 останува во притвор, Апелацискиот суд го отфрли барањето

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“ останува во притвор. Апелацискиот суд не го прифати барањето на одбраната за укинување на мерката притвор, иако отпадна можноста за влијание […]

Вести Македонија

Рахиќ открива каде се сместени Катица Јанева и Боки 13:  – Да речеме „прв дојден, прв услужен“

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение. Таму е сместен Бојан Јовановски затоа што прв дојде откако му беше изречен притвор, одговори денеска директорот на […]

Вести Македонија

Боки 13 денес на распит кај Русковска

Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13 денес од истражниот затвор “Скопје“ треба да биде спроведен  до Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде треба да даде исказ за […]

Вести

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска, Катица Јанева ќе се соочи со неа во вторник

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката […]

Македонија

Боки 13 останува во “Шутка“, притворот му е продолжен за 30 дена

Бојан Јовановски и понатаму останува во притвор, откако вчера Кривичниот совет му ја продолжил мерката за уште 30 дена, неофицијално дознава “Фокус“. Јовановски веќе два месеци е во притвор во […]

Македонија

Боки 13 повторно однесен во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“, па вратен во затвор

Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“, дознава “Курир“. Според нивните информации на Јовановски му биле извршени испитување […]

Tweet

Бекам: „Јас не го познавам Бојан, се сликавме само еднаш и тоа затоа што тој инсистираше на тоа“

Од сите луѓе, мислам дека на Бекам единствено може да му држи вода муабетот: „Јас не го познавам Бојан, се сликавме само еднаш и тоа затоа што тој инсистираше на […]