Ознака: болница

Вести

Детската болница во Козле од денеска ќе прима пациенти со ковид-19

Детската болница во Козле од денеска ќе прима и пациенти заразени со вирусот ковид-19. Како што соопшти вчера Министерството за здравство, ќе има 60 легла за возрасни пациенти и 15 […]

Вести

НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември Градската болница 8-ми Септември има заразени 6 здравствени работници, а над 10 лица се ставени во самоизолација, е непотврдена информација […]

Црна хроника

Бизарно: судар на два велосипеди, еден заврши во болница

Бизарно: судар на два велосипеди, еден заврши во болница! На 17.05.2020 во 09.00 часот на бул„.Гоце Делчев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од К.Т.(47) од Скопје […]

Вести

Пожар во болница во Москва во која се сместени заразени од коронавирусот, има и загинати

Досега едно лице го загубило животот во пожарот кој избил во болница во Москва во која се сместени пациенти заразени од коронавирус. Како што пренесуваат локалните медиуми, пожарот избил на […]

Вести

Салата во која требаше да се одржи Евровизија станува болница за заразени од коронавирус

Салата во која требаше да се одржи Евровизија станува болница за заразени од коронавирус Концертната сала „Ахој“ во Ротердам, во која во мај требаше да се одржи натпреварот за песна […]

Вести Меѓународен фудбал

„Маракана“ се пренаменува во болница за заразени од коронавирус

Бразилските власти одлучија спортскиот комплекс Маракана да биде привремена болница за пациенти заразени со новиот коронавирус. Маракана е најпознатиот фудбалски стадион во светот, кој двапати беше домаќин на финалето на […]

Вести

Москва планира изградба на медински центар за Ковид-19 по кинески модел

Москва планира да изгради медицински центар за да спречи ширење на пандемијата на коронавирус, по примерот на Кина која во Вухан изгради болница со 1000 легла за 10 дена.. Новиот […]

Црна хроника

По судар на „ауди“, „пежо“ и автобус на ЈСП, три лица пренесени во болница

На булевар „Никола Карев“ денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП. Во несреќата се повредени три […]

Вести

Најнови информации за коронавирусот во Македонија: Возачот на комбето однесен во болница

Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека пациентот за кој зборуваше утрово има негативни резулати. Вели дека жената која е задржана на Инфективната клиника е во добра […]

Сцена

Ригорозните диети ја уништија: Ана Николиќ колабираше, пејачката итно префрлена во болница!

Пејачката Ана Николиќ со својата екипа отпатува во Мароко со цел симање на спотови за нејзините песни кои што наскоро треба да им бидат претставени на публиката. Таа со месеци […]

Вести

Боки 13 со лисици на лекарски преглед- еве како изгледа по два месеци во притвор

Првосомничениот Бојан Јовановски познат како Боки 13 денеска со лисици на рацете и со полициска придружба беше пренесен на скопските клиники откако се пожалил на болки во стомакот и во […]

Сцена

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка

Српската пејачка Катарина Грујиќ денеска излезе од болница каде помина неколку дена поради јаката инфекција која ја доби на бубрегот. По нападите пејачката веднаш беше сместена во болница, а фановите […]