Ознака: босна

Балкан

Војната во Босна и Херцеговина: Како НАТО ја испрати најголемата мисија во 20 век

Пред четвртина век започна најголемата операција на западниот воен сојуз по Втората светска војна – беа испратени дури шеесет илјади војници да го спроведат Дејтонскиот договор. Додека мастилото од иницијалите […]

Балкан

БиХ со протестна нота поради македонската марка со мапа на НДХ

Министерството за надворешни работи на БиХ упати во саботата протестна нота до амбасадата на Македонија во Сараево, поради тоа што македонската државна поштенска компанија објави поштенска марка со картата на […]

Балкан

Босна извести за остар пораст на случаи на коронавирус по релаксираниот карантин

Босна извести за остар пораст на случаи на коронавирус по релаксираниот карантин Босна во средата го пријави својот најостар дневен пораст на нови инфекции со коронавирус овој месец, откако нејзините […]

Избор на уредникот

Заразени сме јас и сопругата децата ги немаме видено 15 дена: Како не ви е срам да не плукате

Заразени сме јас и сопругата децата ги немаме видено 15 дена: Како не ви е срам да не плукате „Јас сум медицинар кој чесно си ја работеше својата работа. И […]

Вести

Претседателот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ не знае како се носи маска!!

Претседателот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ не знае како се носи маска!! Неговите маки околу ставањето маска пред прес-конференција беа снимени и сега се вистински хит насекаде по балканските […]

Балкан

На излетан рингишпил во Босна повредени четири деца

Четири деца во Какањ се повредени кога рингишпил полн со деца излетал од предвидената рута на движење, а корпите со децата се закачиле за дрво, соопштија властите во Босна и Херцеговина. За […]

Контроверзни фајлови

Ужасни крикови од куќата на стравот говорат за мрачното минато

Селаните од босанското село Тодорово во близина на Велика Кладуша, живеат во постојан страв од опседната куќа, од која навечер слушаат застрашувачки звуци,крикови и ужасни пискотници. Во близина на куќата […]