Ознака: брашно

Вести

Министерство за економија предлага забрана за извоз на брашно

Формирање на фонд за поддршка на туризмот и забрана за извоз на брашно се предлозите што денеска Министерството за економија ќе ги достави до Владата како мерки за ублажување на […]

Кулинарство

Трилече

ЗА ПАНДИШПАН 6 јајца 300 г шеќер 300 г брашно 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво ЗА ПРЕЛИВ 1 литар млеко 750 мл слатка павлака 250 мл млеко за […]