Ознака: будва

Сцена

Со провокативен стајлинг Брена покажа премногу во Будва, па објасни (ВИДЕО)

Со својот изглед на настапот на црногорското приморје Лепа Брена привлече огромно внимание. Настапи облечена како тинејџерка во бела комбинација која совршено ја истакнува нејзината фигура во безмалку полните 59 години, […]

Балкан

Хорор во Будва: Русинка удрила татко со бебе во количка на пешачки (ВИДЕО)

Едногодишно бебе од Холандија се здобило со повреди на 2 август во Будва откако автомобил удрил во количката во која се наоѓало. Таткото на бебето со количката минувал преку улица на […]

Балкан

За шетање без маица во Будва казна од 500 евра, за шетање по костим за капење 600 евра

Општина Будва планира да воведе ред во секојдневното функционирање на градот. Така, по терк на соседна Хрватска, планира да воведе казни за шетање без маица низ градот во износ од […]

Сцена

Колку заработуваат за Нова година ѕвездите од регионот?

Додека нашите естрадни ѕвезди и тие кои ги ангажираат ретко или воопшто не сакаат да зборуваат за хонорарите, без разлика дали се работи за концерт или новогодишна прослава, тие од […]

Сцена

Доживеа пекол еден месец откако се венчаше- хаос во хотелската соба

Пејачката Александра Пријовиќ само два дена откако пристигна во Будва заедно со својот сопруг Филип Живојиновиќ доживеа голем стрес. Како што наведуваат српските медиуми пејачката утрото после настапот во една […]

Сцена

Еве која еротска книга Пријовиќ ја читаше пред очите на Филип на одморот во Будва

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ овие денови уживаат на црногорското приморје. Српски Телеграф го улови познатиот брачен пар пред еден луксузен хотел во Будва додека пејачката уживала и читала книга, […]

Балкан

Хорор на плажа во Будва: Морето на брегот исфрли нешто морничаво!

На плажата во местото Рафаиловиќ во близина на Будва, морето исфрли чудно суштество, а фотографиите веднаш се проширија на Фејсбук.Не е познато за какво животно станува збор.  Погледнете… Не е […]

Живот

Одмор кој се претворил во хорор: Отишол на море во Будва, пронашол сместување, а потоа следел вистински ужас!

Анонимен човек, ја споделил на интернет својата приказна од летувањето во Црна Гора.Ова е објавата во целост: „Во август, стигнавме на летување во Будва, секако семејно. И секако, како и […]