Ознака: Васил Пишев

Вести

Пишев: Струмица плаќала 100 проценти поскап превоз од Битола

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев денеска на прес-конференција изнесе нови примери, од кои, според него, „се гледа дека општина Струмица плаќала сто проценти поскап превоз од Битола“.-За релацијата Чанаклија- Гечерлија-Сарај-Струмица […]

Вести

Пишев: Уште две фирми од Општина Струмица добиле милионски тендери

Тој посочи дека станува збор за милиони, а според Пишев, фирмите на Лефтер биле апсолутни фаворити за добивање на сите тендери на Општина Струмица.Тендери од Општина Струмица добиле уште две […]

Вести

Пишев: Добитникот на преплатените тендери „Тритерол“ е во сопственост на функционер на СДСМ!

Во продолжение пренесуваме интегрален текст од прес конференцијата на Васил Пишев:Скандалот со превозот во Струмица е огромен, а сега ќе ви стане позната причината зошто Општина Струмица плаќала скоро двојно […]

Политички партии

Пишев: Поскапиот превоз во корист на фирма на функционер од СДСМ

Скандалот со превозот во Струмица е огромен, а сега ќе ви стане позната причината зошто Општина Струмица плаќала скоро двојно поскап превоз од една Битола.Фирмата Тритерол која е добитник на […]

Вести

Пишев: СЈО и Заев уште молчат за скандалот со превозот на ученици во Струмица

Поминаа два дена, но СЈО исто како Заев молчат за скандалот со превозот на ученици во Струмица.Нема одговор зошто Струмица и Струмичани плаќаат по скоро два пати поголема цена за […]

Вести

Пишев: Од утре документите и бројките ќе говорат сами за себе

СДСМ вели дека немала Договор со фирмата која требала да врши превоз, но никогаш тоа не го направила.Документите говорат сосема друго, напиша на својот ФБ профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од […]

Вести

Пишев: Заев исплаќал големи средства на фирма блиска до СДСМ за услуга што граѓаните НЕ ја добиле

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Васил Пишев на денешната прес-конференција рече дека отвора вистински случај, кој, според него, фрла сомнеж за корупција и скандал кој отвора сомненија за тежок криминал […]