Ознака: Васил Пишев

Вести

Пишев во струмичко Дабиле: Граѓаните ќе ја дадат поддршката за Македонија која ќе остане унитарна

Денеска од врата до врата, Васил Пишев во струмичкото село Дабиле ја промовираше новата програма на ВМРО-ДПМНЕ и мерките предвидени во неа за овој регион кои ги има во голем […]

Политички партии

Пишев: Заев ја лаже целокупната јавност, касарната е дадена на управување на Општина Струмица

На аболицираниот криминалец Зоран Заев не може да му се верува. Аболицираниот криминалец Зоран Заев влегува од една лага во друга. Џабе аболиција, тој  е непоправлив. Кај ги лаже струмичани […]

Вести

Пишев: Заев единствено што знае е да измислува и ветува, без да оствари ништо од тоа

Зоран Заев единствено што знае е да измислува и ветува, без да оствари ништо од тоа. Празните ветувања кои не се остваруваат, народот ги знае како шарени лаги, рече на […]

Вести

Пишев: Граѓаните ќе му пресудат на Заев на избори

Аболицираниот криминалец Зоран Заев продолжува да се крие и да молчи за најновиот огромен скандал во општина Струмица.Ова денес го истакна на прес конференција пратеникот на ВРМО-ДПМНЕ, Васил Пишев. -Заев […]

Вести

Пишев: Колку од добиените тендерски милиони завршиле во касата на СДСМ?

Зоран Заев кој обично не се симнува од екраните, со денови сега молчи за криминалот во кој тој е фатен. Аболицираниот криминалец Зоран Заев ја злоупотребил својата положба и спротивно […]

Вести

Пишев: Сопственикот на „Цареви кули“ добил десетици тендери од Заев во вредност од речиси 840 илјади евра

Аболицираниот криминалец Зоран Заев сеуште се крие и молчи. Го разбираме, се крие бидејќи е фатен на дело во нови криминали, а молчи што нема ниту еден аргумент, истакна Васил […]

Вести

Пишев: Фирмата на сопственикот на „Цареви кули“ добивала јавни набавки преку Заев

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев, на денешната прес конференција во Струмица обвини дека градоначалникот на Струмица Зоран Заев, на формалниот сопственик на хотелскиот комплекс „Цареви кули“ му овозможувал приходи и […]

Политички партии

Пишев: Аболицираниот криминалец Заев секогаш кога е фатен во нов грабеж исчезнува

Интегрален текст од прес конференција која се одржа денес, во Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, при што се обрати г. Васил Пишев.  Почитувани, Аболицираниот криминалец Зоран Заев секогаш кога е […]