Ознака: Васил Пишев

Вести

Пишев: Заев во Струмица ставил асфалт до пола пат каде што живеат гласачи на СДСМ: Тоа ли е личен пример?

Во оваа кампања ги поминав сите населени места и што да видам. Човекот вели дека може да му се верува, оти направил многу за Струмица. Заев нема ставено ниту еден […]

Вести

Пишев: Вистинското лице на Заев почнува на 300 метри од центарот на Струмица, населба без елементарни инфраструктурни потреби

Почитувани граѓани, денес во 21 век во општина која има буџет од 30 милиони евра во овие десетина години, изјави Пишев.Се наоѓаме во населено место кое е многу блиску до […]

Вести

Пишев: Заев не престанува да ги лаже граѓаните преку своите неостварливи и мегаломански ветувања

Од ден на ден, од митинг на митинг, слушаме по некој нов бисер од ветување на Зоран Заев.Очигледно Зоран Заев свесен за малата поддршка која што ја има кај граѓаните, […]

Вести

Пишев: Заев ветува и не остварува. Ова најдобро го знаат струмичани!

Зоран Заев секојдневно шетајќи се низ Mакедонија ветува брда и долини, лажејќи ги граѓаните со нереални проекти.Ова на денешната прес конференција го истакна кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев. […]

Вести

Пишев: Додека Зоран Заев зборува за просечна плата, да одговори колку луѓе кај него земаат минимална плата, а има сознанија дека земаат и помалку од тоа!

На лицемерието на Заев и СДСМ им нема крај. СДСМ продолжува да се расфрла со своите нереални ветувања од својата памфлет програма, реагира Васил Пишев. Во продолжение интегрален пренос на […]

Вести

Пишев: Мерката поврат на ДДВ е наменета исклучиво за кланот Заеви и таквите како нив

„Зоран Заев продолжува да ги лаже граѓаните и да ветува брда и долини за глас повеќе.“, реагира Пишев. Во продолжение интегрален пренос на реакцијата:Зоран Заев прави класична измама со повратот […]

Вести

Пишев: Заев игра опасна игра со која се подриваат темелите на државата

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев, на денешната прес конференција ги осуди изјавите на Зоран Заев за редефинирање на унитарна Македонија, наведувајќи дека Струмица е против редефинирање на државата.Интегрален […]