Ознака: Васил Пишев

Интервјуа

ИНТЕРВЈУ со Васил Пишев: Три прашања за идните пратеници од Струмица

Васил Пишев е роден 1965 година во Струмица, каде завршува средно образование, подоцна вонредно студира Менаџмент. Со сопругата Гордана се венчава во 1990 година. Во бракот има две деца. Бизнис […]

Интервјуа

Пишев за Пулс24: Заев на струмичани им е познат како човек за кој дадениот збор не значи ништо!

Во ексклузивно интервју за Пулс24, пратеникот од Струмица Васил Пишев одговара на прашања поврзани со проектите на ВМРО-ДПМНЕ, но и ги разоткрива криминалите на лидерот на опозицијата, Зоран Заев.Пулс24: Господине […]

Вести

Пишев: Знаеме на што се е спремен Зоран Заев за да си ја задржи партиската фотелја

Од досегашните изјави, настапи,интервјуа и говори на Зоран Заев, ние од ВМРО ДПМНЕ дојдовме до конкретен заклучок. Зоран Заев е опасност за Македонија – со овие зборови кандидатот за пратеник […]

Вести

Пишев: Македонската јавност сѐ уште чека одговор колку пати Заев барал поткуп од бизнисмените и инвеститорите

– Денес сме пред менувачницата на кланот Заеви или помеѓу струмичани, но во македонската јавноста позната како менувачницата кај Вицето – изјави Васил Пишев, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ.- Помина […]

Вести

Пишев и Манчев заедно со Ставрески меѓу народот во Струмица

Денеска кандидатите за пратеници Васил Пишев и Ванковер Манчев заедно со г-дин Зоран Ставрески прошетаа низ старата чаршија и направија обиколка во новата зграда на местото на стара полиција.. #Работа […]

Вести

Пишев: Единствен политичар во Македонија или во овој дел на Европа кој е аболициран за криминал е Зоран Заев

– Позади мене се наоѓа местото на злосторот. Позади мене е симболот на Струмица кој претставува класична пералница за пари – ја започна денешната прес конференција кандидатот за пратеник на […]

Вести

Пишев: Ветениот збор на Заев нема никаква вредност

На Зоран Заев лагата му е секојдневие. Секој ден продолжува безобразно да ги лаже македонските граѓани. Човек без образ и достоинство, реагира Васил Пишев. Во продолжение интегрален пренос на реакцијата:Тој […]

Вести

Фото: Заев држи говори за чесност, а татко му има судска пресуда за КРАДЕЊЕ СТРУЈА!

Ова е најубавата земја, земја на Александар, на Гоце, Даме, Ченто, Мајка Тереза, земја на загинатите херои од 2001 и оние од Дива населба. Струмица е град на славните 5 […]