Ознака: Васил Пишев

Вести

Средба на кандидатите за пратеници Васил Пишев и Ванковер Манчев со министерот за финансии Кирил Миноски и стопанственици

Васил Пишев и Ванковер Манчев денеска остварија средба со Министерот за финансии Кирил Миновски и со стопанственици.Пишев : ВМРО ДПМНЕ е единствена политичка програма со конкретни и прецизни чекори за […]

Вести

Средба на кандидатите за пратеници Пишев и Манчев заедно со Пешевски со откупувачите на зеленчук

Пишев и Ванковер Манчев заедно со Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски со откупувачите на зеленчук.- Развојот на земјоделството и понатаму ќе го градиме преку редовен дијалог со земјоделците и […]

Вести

Пишев: На овие избори се судира криминалот на СДСМ со остварените ветувања на ВМРО-ДПМНЕ

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во населено место Дабиле – Општина Струмица, на кој се обрати лидерот и носител на изборна единица 4 Никола Груевски придружуван од кандидатите за пратеници Ванковер Манчев […]

Вести

Посета на фирми на кандидатите за пратеници Ванковер Манчев и Васил Пишев и промоција на мерките и проектите во новата изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска пратениците Ванковер Манчев и Васил Пишев продолжија со посета на фирмите и промовирање на новата изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ и конкретно мерките кои се предвидени за помош на малите […]

Политички партии

Ванковер Манчев: Продолжуваме со уште посилна динамика во здравствените реформи

Ванковер Манчев и Васил Пишев во Струмица на  промоција на  новите мерки кои се предвидени во неа во делот на здрваствената политикаИмам чест да ви се обратам вас драги колеги […]

Вести

Средба со пензионери на пратениците Ванковер Манчев и Васил Пишев и промоција на новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Пратениците Ванковер Манчев и Васил Пишев остварија средба со пензионери и воедно имаа промоција на новата програма на ВМРО-ДПМНЕ и новите мерки кои се предвидени во неа.- Нашата подршка како партија […]

Политички партии

Пишев: Хулиганството на Заев покажа дека тој е грдото лице на Македонија

Во Република Македонија има само едно грдо лице, тоа е лицето Зоран Заев.Интегрален текст од прес конференцијата на Васил Пишев Тој своето грдо лице го покажа доцна синоќа кога неговите […]

Вести

Напорна агенда на кандидатите за пратеници од Струмица, Васил Пишев и Ванковер Манчев

Денеска, рано изутрина ја посетија црквата св. Петнаесет тивериополски маченици, добија благослов од свештениците и им го честитаа денешниот празник на струмичани и се помолија за здравје и бериќет.Потоа беа […]