Ознака: Влада на РМ

Вести

Избрани новите замениците министри во Владата

Со 62 гласа „за“, 44 против и без воздржани, синоќа Собранието ги избра замениците министри во новата Влада. За заменик министер во Министерството за одбрана е избран Башким Хасани, додека за […]

Издвојуваме Мислења

Драги Рашковски ТИ Далеку си од мажјак бре педофилу, малтретираш деца у Влада !!!

Она кога си ги знаеш личните МАНИЈАЧКИ фрустрации, а ги припишуваш на друг. Далеку си од мажјак бре педофилу, малтретираш деца у Влада!!! му порача Торбаков на ФБ после објавата […]

Вести

Цера Метал: Инвестираме во Битола заради добрата бизнис клима и поддршката од Владата

Поддршката од Владата и локалната самоуправа беше еден голем предуслов за да одлучиме ние за инвестирањето тука во Битола. Спремноста и обученоста на работната рака на луѓето кои сакаат да […]

Вести

Владата предвиде средства за поволностите за купување електрични возила и субвенции за плински уреди

Владата предвиде средства за проектот за повеќе на електрични автомобили и субвенции за вградување на плински уреди во автомобилите. Вицепремиерот Владимир Пешевски денес изјави дека веќе во буџетот за следната […]

Вести

Намалување на загадувањето: Скопје ќе добие 50 електрични автобуси

Градот Скопје ќе набави 50 електрични автобуси како дел од проектите на кои во изминатиот период се работело, а се со цел намалување на загадувањето во Скопје кое е еден […]

Вести

Скендеровски: Многу брзо ќе се јават позитивните слики од мерките за спортот

Васко Скендероски – бизнисмен и спортски соработник смета дека позитивните сигнали од новите владини мерки за спортот ќе се јават многу брзо и како долгогодишен донатор во спортската дејност ја […]

Вести

Груевски: Доделени 3.800 спортски стипендии, огромни инвестиции во спортската инфраструктура

Агенцијата за млади и спорт досега доделила околу 3.800 спортски стипендии „Спортска надеж“, со кои секоја година се стипендираат околу 500 млади таленти-надежи од сите спортови и спортски федерации во […]

Останати спортови

Се разгледуваат врвни имиња: Мерката за ангажман на докажани тренери наиде на многу позитивни критики

Мерката за ангажман на врвни тренери од странство во спортските академии каде се градат младите и идни врвни спортисти, наиде на многу позитивни критики. Вчера, само еден ден по нејзиното […]