Ознака: Гвардиола

Меѓународен фудбал

Гвардиола е новиот тренер на Челзи?!

Премногу шпекулации се шират околу наследникот на Роберто Ди Матео на клупата на Челзи, во моментов англиските медиуми на големо шпекулираат дека Пеп Гвардиола е првиот избор за англискиот премиерлигаш […]