Ознака: Гонзало Игуаин

Меѓународен фудбал

Видео: Игуаин „го бива“ и за кошарка!

Аргентинскиот напаѓач од екипата на Реал Мадрид, Гонзало Игуаин, покажа умешност во прецизност во кошарка, бидејќи во слободни фрлања успеа да биде успешен во 9 од 10 обиди. Снимката ја […]